Jak dbać o skórę zimą?

Jak dbać o skórę zimą?

Jest to o tyle trudne, że minusowe temperatury, chłodny wiatr, śnieg i mróz nie mają dobrego wpływu na naszą skórę i powodują utratę wody własnej i nadmierne wysuszenie skóry. Dlatego w tym czasie szczególnie warto poświęcić jej odrobinę więcej uwagi. Najlepszym sposobem na to są zabiegi pielęgnacyjne, które dogłębnie nawilżą, zregenerują i wzmocnią barierę ochronną delikatnej skóry twarzy.
I tutaj przychodzimy z pomocą.
W naszym salonie znajdziesz szeroka ofertę zabiegów pielęgnacyjnych, wykonywanych na bazie kosmetyków firmy APIS. Pozwolą one na oczyszczenie skóry, a następnie wprowadzenie składników aktywnych, znajdujących się w naszych koncentratach i maseczkach. Twoja skóra będzie nawilżona, odżywiona, wygładzona i pełna energii.

Zimą doskonale sprawdzą się także zabiegi takie jak :

Mikrodermabrazja diamentowa, zabieg skutecznie wygładzi i oczyści skórę. Polega na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka oraz głębszych warstw skóry przy użyciu diamentowych tarcz, które obracając się usuwają zrogowaciałe warstwy naskórka.

Wykonując #mikrodermabrazję możemy liczyć na efekt:
  • stopniowego i bezpiecznego złuszczania skóry bez ryzyka powstania nieestetycznych blizn, alergii i podrażnień;
  • likwidacji drobnych zmarszczek mimicznych i poprawy elastyczności skóry na twarzy, szyi i dekolcie,
  • redukcji nieestetycznych przebarwień i blizn potrądzikowych lub posłonecznych,
  • zmniejszonej widoczności rozstępów i cellulitu,
  • młodszej, bardziej wypoczętej i rozświetlonej skóry twarzy,
  • mniejszej skłonności skóry do łojotoku, trądziku, zaskórników i rozszerzonych porów,
  • zregenerowanej i wzmocnionej skóry, odporniejszej na działanie czynników zewnętrznych,
  • zwiększonej absorpcji na wchłanianie kosmetyków lub preparatów leczniczych
  • doskonałego przygotowania skóry na zabiegi
Peeling chemiczny, dobrany odpowiednio do rodzaju Twojej skóry da spektakularne efekty. Wygładzi, rozjaśni, oczyści oraz odnowi Twoją skórę. Jeśli zdecydujesz się na peeling chemiczny czyli złuszczanie kwasami musisz też pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu. Skóra jest wtedy zdecydowanie bardziej spragniona wszystkich substancji odżywczych oraz wymaga odpowiedniej ochrony przed słońcem.
Ta forma pielęgnacji to nie tylko oczyszczanie i wygładzanie skóry. To także usuwanie przebarwień, drobnych zmarszczek i innych niedoskonałości oraz poprawa jędrności skóry. Spektrum działania tego typu zabiegów jest naprawdę szerokie. Zastanów się nad nimi także, jeśli borykasz się z cerą tłustą, mieszaną bądź trądzikową.
Peeling kawitacyjny, podczas wykonywania tego peelingu wykorzystuje się zjawisko kawitacji. Kawitacja zachodzi pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Polega na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową. Właśnie dlatego na początku zabiegu nasza skóra musi być wilgotna. Wtedy w zetknięciu z ultradźwiękami tworzą się mikro pęcherzyki, które następnie ulegają rozpadowi. Wynikiem tego jest rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka.
Sonoforeza, celem zabiegu jest wprowadzenie substancji aktywnych w głębsze warstwy naskórka. Substancje te poprzez wtłaczanie manualne tj. masaż przenikają w małym stopniu. Natomiast wtłaczane za pomocą ultradźwięków przekraczają barierę jaką jest płaszcz hydrolipidowy oraz błony komórkowe i wnikają do żywych warstw naskórka. Sonoforeza powodując mikromasaż poprawia ukrwienie naskórka i regenerację uszkodzonych tkanek.