Paznokcie hybrydowe, a żelowe…

Paznokcie hybrydowe, a żelowe…

Paznokcie żelowe

Dla kogo?

Manicure wykonany za pomocą żelu z pewnością zadowoli kobiety, które chciałyby przedłużyć płytkę łamliwych, niezbyt długich paznokci. Za pomocą żelu możliwe jest nadanie paznokciom odpowiedniej długości, a także wykonanie skomplikowanych wzorów czy zdobień. W materiał ten łatwo wtopić nawet większe ozdoby, dzięki czemu można osiągnąć spektakularne efekty.
  • Trwałość – paznokcie żelowe są trwalsze od hybrydowych. Utrzymają się przez około 3-4 tygodnie. Manicure żelowy jest również odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne.
  • Zdejmowanie w przypadku paznokci żelowych można usunąć manicure jedynie przez spiłowanie.

Czy manicure żelowy niszczy paznokcie?

Opinie o tym, że żel niszczy płytkę to zwykłe #mity. Co prawda paznokcie po zdjęciu żelu będą bardziej kruche, łamliwe jednak po kilku dniach wrócą do formy. Jest jednak ryzyko osłabienia płytki przy nieodpowiednim ściąganiu żelu tj. zrywania go z paznokcia itp.

Paznokcie hybrydowe

Kto będzie z nich zadowolony?

Manicure hybrydowy, a żelowy — który jest prostszy do wykonania? W tej kategorii wygrywa hybryda. Jest ona zalecany dla osób, które posiadają zdrowe paznokcie, ale i tych z trochę słabszą płytką. Przy bardzo zniszczonych paznokciach manicure hybrydowy nie będzie wyglądał zadowalająco.
  • Trwałość manicure hybrydowy powinien przetrwać na naszych paznokciach od 2 do 3 tygodni. Oczywiście trwałość zależy od stanu paznokci, narażenia na uszkodzenia mechaniczne itd.
  • Zdejmowanie Hybrydy można usunąć acetonem lub spiłować.

Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie?

Paznokcie hybrydowe, a żelowe — czy któreś niszczą płytkę bardziej? Nie. Jeżeli zabieg zostanie wykonany prawidłowo nie powinien zaszkodzić paznokciom. Tylko zrywanie hybrydy, spiłowanie głębszych warstw paznokcia mogą go uszkodzić.
Paznokcie hybrydowe, a żelowe różnią się przede wszystkim sposobem wykonania manicure oraz trwałością i możliwościami związanymi z tymi metodami. Manicure hybrydowy można nazwać „bardzo trwałym lakierem” a żelowy „sposobem na przedłużenie paznokci”. Hybrydy są nieco mniej trwałe od żelu na paznokciach. Paznokcie hybrydowe, a żelowe różnią się również możliwościami zdobienia i wtapiania ozdób — żel jest lepszy do stosowania skomplikowanych zdobień czy wtapiania ozdób.