Wszystko o STYLIZACJI i PRZEDŁUŻANIU RZĘS!

Wszystko o STYLIZACJI i PRZEDŁUŻANIU RZĘS!

Czyli, co każda klientka decydująca się na taki zabieg, powinna wiedzieć! 
Sztuczne rzęsy to doskonałe rozwiązanie dla zabieganych kobiet i tych, które nie mają cierpliwości do codziennego makijażu. Wstajesz rano, a Twoje rzęsy od razu wyglądają olśniewająco. Przyjemna rzecz, prawda? Jednak, żeby jak najdłużej cieszyć się takim efektem należy nauczyć się, jak dbać o sztuczne rzęsy.
Jak pielęgnować sztuczne rzęsy?
Zdecydowałaś się na wizytę u kosmetyczki, wybrałaś rodzaj przedłużenia i twoje oko otacza firanka zjawiskowych, czarnych rzęs. Aby taki widok utrzymał się jak najdłużej, dbaj o nie należycie i naucz się, jak myć sztuczne rzęsy. Pierwsze 48 godzin po aplikacji jest najważniejsze w pielęgnacji sztucznych rzęs. To wtedy wiąże się klej, który mocuje rzęsy i niezwykle łatwo je uszkodzić. Po tym czasie oczywiście także powinniśmy traktować rzęsy z odpowiednim wyczuciem, ale pierwsze 2 doby są kluczowe. W ciągu tego czasu bezwzględnie nie korzystaj z sauny oraz nie mocz rzęs. Nie maluj rzęs tuszem i możliwie ogranicz makijaż oczu, aby nie używać kosmetyków do demakijażu. W późniejszym czasie także traktuj je z należytą ostrożnością.
Na początek kilka ważnych zasad:
 • Nie pocieraj i nie dotykaj oczu, by nie narażać ich na uszkodzenia i przedwczesne wypadanie.
 • Nie mocz rzęs – nie nurkuj na basenie, nie myj oczu, uważaj podczas brania prysznica i mycia głowy, aby woda nie zalewała oczu.
 • Nie nakładaj na okolice oczu substancji tłustych – ostrożnie aplikuj korektor i fluid, gdyż większość tych kosmetyków zawiera substancje oleiste. Nie używaj tłustych kremów w okolice oczu.
 • Jeśli malujesz dolne rzęsy tradycyjnym tuszem to wybierz taki, których nie zawiera tłustych substancji. Jeśli chcesz sporadycznie pomalować sztuczne rzęsy (nie powinnaś robić tego często), zastosuj specjalne tusze dedykowane sztucznym rzęsom.
 • Nie używaj zalotki – w przeciwnym razie możesz ułamać rzęsy,
 • Najlepiej śpij na wznak i unikaj wtulania twarzy w poduszkę.
Gdy już wiesz, jak pielęgnować sztuczne rzęsy, czas poznać tajniki ich mycia.  W Naszym studio NEX LOOK dostępne są specjalistyczne preparaty służące myciu sztucznych rzęs. Możesz ich używać w codziennej pielęgnacji, ale z powodzeniem wystarczy także przemywanie sztucznych rzęs wodą. Należy tu rozróżnić przemywanie od moczenia. Przemywaj je delikatnie wodą, uważając je przy tym, aby użytej wody nie było zbyt dużo. Oczywiście przemywanie rozpocząć można dopiero dwie dobry po założeniu rzęs, gdy klej się zawiąże. Czym myć sztuczne rzęsy, aby jak najdłużej cieszyć się stylizacją? Do demakijażu możesz użyć płynu micelarnego, ale zwróć uwagę, czy nie posiada w składzie substancji oleistych. Poleca się, aby nie używać do tego płatków kosmetycznych, a wyłącznie patyczki higieniczne. Zmywanie makijażu powinno być wyjątkowo ostrożne, delikatnie dociskaj patyczek nie ingerując nadto w rzęsy.
Ze sztucznych rzęs powinny ZREZYGNOWAĆ osoby cierpiące na:
 • Alergie, związane z nadmierną wydzieliną z oczu.
 • Choroby oczu, np. zapalenie spojówek.
 • Nowotwór (pacjenci z chorobami nowotworowymi mogą spróbować aplikacji rzęs po zakończeniu terapii, kiedy ich rzęsy zaczynają odrastać.)
 • Osłabiony system odpornościowy (np. po chemioterapii).
 • Niedawno przebyte zapalenie bakteryjne lub grzybicze w obrębie oka.
 • Podsumowując, dbanie o sztuczne rzęsy to obligatoryjna czynność, jeśli chcemy, aby wyglądały atrakcyjnie co najmniej miesiąc. Zważywszy na cenę i czas, jaki trzeba poświęcić na przedłużenie rzęs, naprawdę warto dbać o sztuczne rzęsy i jak najdłużej utrzymać je w dobrym stanie.
Jeszcze raz, na zakończenie, najważniejsze rzeczy, których NIE RÓB swoim sztucznym rzęsom: nie trzyj, nie dotykaj, nie mocz, nie maluj klasycznym tuszem, nie nakładaj substancji oleistych w okolice rzęs (tym bardziej na rzęsy), nie zmywaj makijażu płatkami kosmetycznymi.
Sztuczne przedłużanie i uzupełnianie rzęs to genialna sprawa. Wygoda, oszczędność czasu, zniewalający wygląd oczu – to najważniejsze zalety. Większość kobiet, które raz spróbują przedłużania rzęs, wraca do tego i regularnie je uzupełnia. Naturalny, a jednak olśniewający rezultat jest tego wart.